Atrakcje

Atrakcje Wisły przyciągają turystów przez cały rok. Nasz obiekt otwarty jest dla Państwa również przez cały rok. Bez względu na porę roku każdy znajdzie atrakcje dla siebie.

odkrywaj okolice wisły

Małe miasto
Wiele atrakcji

Nie sposób opisać i skorzystać ze wszystkich atrakcji dostępnych w okolicy. Miłośnicy górskich krajobrazów wracają do Wisły wielokrotnie.

Stoki w Wiśle
01.

Atrakcje zimowe

Wisła należy do najlepszych kurortów narciarskich w Polsce. Posiada blisko 30 wyciągów narciarskich i prawie 30 km tras narciarskich. Odpowiednie stoki znajdą tu osoby zaczynające przygodę z zimowymi sportami oraz wytrawni narciarze i snowboardziści. Nowoczesne stacje narciarskie oraz mniejsze wyciągi czekają na Was przez całą zimę. Najbliżej pensjonatu znajduje się wyciąg Partecznik a dla najmłodszych zimowy plac zabaw dla dzieci z karuzelą. Po bardziej wytrawnych narciarzy pod willę podjedzie SKI BUS i w kilka chwil będziemy na stacji narciarskiej Skolnity Ski.

02.

Atrakcje letnie

Wiele kilometrów tras rowerowych, w tym trasa zjazdowa Niebieska Fala na Skolnitym to doskonały sposób na aktywny wypoczynek. Na bardziej ambitnych kolarzy czekają szlaki górskie, wyzwalające dodatkową adrenalinę. Świeżego powietrza nie zabraknie podczas spacerów i wędrówek pieszych na doskonale przygotowanych i pięknych szlakach turystycznych. Szczególnie godny polecenia jest Główny Szlak Beskidzki imienia K. Sosnowskiego, prowadzący przez najwyższe szczyty górskie otaczające miasteczko. Przejście całego można podzielić na kilka mniejszych etapów.

Szlaki rowerowe
03.

DOWNHILL | FREERIDE | ENDURO każdy z tych rowerów MTB doskonale sprawdzi się na trasach Skolnity Ski&Bike Park. To nowoczesny obiekt z czteroosobową kolejką krzesełkową która ułatwi nam dotarcie na szczyt. BIKE PARK to trzy trasy o łącznej długości 9 km o różnym poziomie trudności: ZIELONY ZYGZAK – to trasa w stylu family o długości 4100m NIEBIESKA FALA – to flow trail o długości 2800m oraz stroma i naznaczona naturalnymi przeszkodami CZERWONA STRZAŁA

04.

Wisła Malinka

Aleja Gwiazd Sportu, Muzeum Adama Małysza oraz skocznia narciarska są ważnym punktem zwiedzania dla każdego fana skoków narciarskich. Przy skoczni działa wyciąg krzesełkowy, a w wieży startowej mieści się kawiarnia i punkt widokowy. Słodka niespodzianka czeka na Rynku w Wiśle, stoi tam Dom Zdrojowy. W nim można bezpłatnie podziwiać wykonaną z białej czekolady figurę Adama Małysza a dla tych co nie potrafią się oprzeć w cukierni „U Janeczki” do zjedzenia jest „ciacho mistrza”.

Wisła Malinka Skocznia
Pałac prezydenta w Wiśle
05.

Zamki, Muzea, Kościoły

W chwilach odpoczynku polecamy zwiedzanie Wisły. Chcąc poznać kulturę materialną górali Beskidu Śląskiego, malarstwo, grafikę, rzeźbę…koniecznie musimy odwiedzić: Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego, Zameczek myśliwski Habsburgów z 1897 roku, Chałupę „U Niedźwiedzia”, Kościół pw. Znalezienia Krzyża Świętego, Kościół w Istebnej – Kubalonce z XVIII wieku. Piękną panoramę miasta zobaczymy z Rezydencji Prezydenta RP – Zamku Ignacego Mościckiego.

06.

Jezioro Czerniańskie

Warto wybrać się do Wisły Czarnej. Malownicza dolina wraz z Jeziorem Czerniańskim to miejsce znane z cudownych widoków i zapadających głęboko w pamięci urokliwych krajobrazów.  Dolina Białej Wisełki znajduje się na szlaku prowadzącym na Baranią Górę (1220 m. n.p.m.). Zimową porą odbywają się tu fantastyczne kuligi. Tuż za Jeziorem Czerniańskim na Wisełce można podziwiać piękny i wysoki  wodospad liczący 8 metrów wysokości.

Jezioro Czerniańskie